Hajdu bojler vízkőtelenítés, bojler tisztítás véleményem szerint legalább 2 évente indokolt lehet, … pontosítok: szükséges!!!. Sajnos vannak olyan megrendelők, akik csak abban az esetben jelentkeznek, ha a készülékük már kilehelte a lelkét, nem ad életjelet, vagy zúg, berreg, vagy csepeg belőle a víz. Hívjon nyugodtan …, ha esetleg nem ér el, írjon SMS-t, vagy emailt.
Mi befolyásolja a vízkő képződését?
• vízhőmérséklet (…minél magasabb, annál gyorsabb a vízkőkiválás)
• a vízben található oldott anyagok mennyisége
Ha magasabbra állítjuk a vízhőfokot, akkor a vízkőképződés intenzitása fokozódik. A készülék fűtőszálait nagyon gyorsan bevonja a vízkő, ami sok esetben akár 2-5 cm-es is lehet, amely nagyon megnehezíti a víz felmelegítését. Egy mm-es vízkő 10%-kal növelheti az energiafelhasználást. A vízkőmentesítést házilag nem egyszerű és nem is ésszerű elvégezni, ehhez gyakorlott kézre van szükség. A vízkő teljesen tönkretehet egy bojlert
Hogyan növelhetjük bojlerünk élettartamát?
• a hőfokszabályzóval ne emeljük az egekbe a vízhőmérsékletet (pl: maximumra, javasolt a 60 fok körüli érték).
Fontos! Ideális beállítás 60-65 C fok, ami kb: a 2-es, 3-as érték körüli (közötti) érték a Hajdu bojlereknél. Minél magasabb hőmérsékleten üzemeltetjük a bojlert, annál nagyobb a hőveszteség is, ill. a vízkőképződés is annál gyorsabb. A vízkő akár 10% – 20%-kal növelheti az energiafelhasználást. Érdemes tehát minimum 2 (3) évente tisztíttatni, vízkőteleníteni a villanybojlert.